دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 11:02:40

وزیر علوم عنوان کرد

استخدام دانشجویان نمونه خارج از فراخوان جذب هیئت علمی
استخدام دانشجویان نمونه خارج از فراخوان جذب هیئت علمی

وزیر علوم از ارسال نامه به بنیاد ملی نخبگان خبر داد و گفت: تا از این طریق دانشجویان نمونه کشوری هم جزو بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته و خارج از فراخوان جذب هیئت علمی شوند.

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگر نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، مراسم تجلیل از برترین‌های سی‌ویکمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشوری با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، بهرام‌عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هاشم داداش‌پور رئیس سازمان امور دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

زلفی گل با تبریک به دانشجویان نمونه و خانواده آنان گفت: قهرمان و پهلوان شدن و دانشجوی نمونه شدن کار سختی است ولی حفط دانشجوی نمونه بودن سخت تر است.

وزیر علوم ادامه داد: معمولا جایی که دانشگاه احداث می‌شود آنجا ارزش پیدا می‌کند. دانشجویان نمونه باید خیلی مراقب کردار و رفتار خود باشند چون الگوی دانشجویان دیگر هستند. شخصیت علمی یک‌کشور باید متوازن باشد کاریکاتوری نباشد و به تمام زیر نظام‌ها توجه شود.

وی افزود: باید هم به تولید علم و هم به مصرف علم توجه کنیم، به تبدیل علوم به فنون هم باید توجه کنیم. خدا رو شکر در دولت مردمی سیزدهم با حمایت دکتر رئیسی به گونه‌ای عمل شد که برنامه‌های وزارتخانه‌های علم طوری بود که شخصیت علمی کشور حالت توازن خود را حفظ کردند.

زلفی گل ادامه داد: در این دوره در وزارت علوم فعالیت‌هایی در زمینه نگهداشت و جذب نخبگان، زیرساخت‌ها، توجه به امکانات رفاهی دانشجویان و ایجاد خوابگاه‌های متاهلی انجام شد همچنین در این دوره دستورالعمل انتخاب دانشجویان سرآمد برای اولین بار تدوین و ابلاغ شد و پذیدش دانشجوی استاد محور برای اولین بار اجرایی شد.

وی همچنین درباره درخواست دانشجویان نمونه گفت: نامه دو امضایی با امضای عین اللهی وزیر بهداشت تهیه کرده و برای بنیاد ملی نخبگان ارسال می‌کنیم تا دانشجویان نمونه کشوری هم جزو بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته و خارج از فراخوان جذب هیئت علمی شوند.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست