دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 10:59:31

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی صورت گرفت

حمایت و اجرای 50 پروژه تحقیقاتی و فناورانه شناختی
حمایت و اجرای 50 پروژه تحقیقاتی و فناورانه شناختی

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، بیش از ۵۰ مقاله و طرح تحقیقاتی در مسیر تحقق قرار گرفته و زمینه تجاری‌سازی آن‌ها فراهم شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاعات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی با هدف تربیت نیروی انسانی و تشویق علاقه مندان به فعالیت درحوزه‌های علوم شناختی و درچهارچوب سیاست‌های خود در بهار امسال از بیش از ۵۰ پژوهش حمایت کرده است.

این مقالات علمی در زمینه‌های علوم اعصاب، روانشناسی، آموزش و پرورش شناختی، فلسفه ذهن و فناوری‌های شناختی، مدلسازی، هوش مصنوعی، زبان شناسی، مهندسی پزشکی و سایر زمینه‌های شناختی به رشته تحریر در آمده است.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در راستای اهداف خود برای پیشبرد این دانش در سطح کشور درسال گذشته از بیش از ۲۲۰ مقاله علمی – پژوهشی و ISI حمایت کرده است.

رشد فزاینده دانش و تحقیقات علمی در کشور درسال‌های اخیر بواسطه سیاست‌های حمایتی و سرمایه گذاری سبب علاقه‌مندی دانشجویان، متخصصان و محققان برای گسترش و تقویت همکاری‌های متقابل شده و این دو فاکتور مهم زمینه ساز پیشبرد امر ترویج، ارتقا و توسعه دانش علوم شناختی در مراکز علمی و تحقیقاتی محسوب می‌شود.

امروزه یکی از نشانه‌های رشد در حوزه‌های مختلف دانش، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی بین المللی با ضریب تاثیر بالا است و یکی از شاخص‌های سنجش وضعیت علمی ایران در مقایسه با جهان، بررسی تعداد مقالات منتشر شده در این مجلات است که می‌تواند راهنمای سیاست‌گذاران علوم و فناوری برای پایش و ارزیابی پیشرفت علمی کشور در قیاس بین المللی باشد.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی ضمن حمایت از نسل‌های جوان، نخبگان، محققان و دانش پژوهان زمینه‌ای برای آنان فراهم می‌کند تا با طراحی و تولید محصولات خلاق و فناورانه در حوزه‌های علوم شناختی و علوم اعصاب، راهکارهای مناسب و موثر برای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها را ارائه دهند.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست