دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 11:10:54

توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

اولین همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار برگزار می شود
اولین همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار برگزار می شود

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از برگزاری اولین همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار خبر داد و گفت: این همایش توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با مشارکت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشگاه قوه قضائیه، دانشگاه‌های تربیت مدرس، علامه طباطبایی، تهران، شهید بهشتی و ... برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگر نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و رسانه، حسن بابایی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی حدنگاری (کاداستر) در بستر توسعه پایدار، گفت: این همایش روز چهارشنبه مورخ 13 تیرماه در 3 محور حدنگاری چالش‌ها و فرصت‌ها، حدنگاری و توسعه‌پایدار و محور حدنگاری و فناوری نوین توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با مشارکت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشگاه قوه قضائیه، دانشگاه‌های تربیت مدرس، علامه طباطبایی، تهران، شهید بهشتی و ... به مدت یک روز در سالن همایش‌های شهید بهشتی قوه قضائیه برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص هویت دار نمودن و تعیین تکلیف اراضی و املاک، حمایت از انفال، اراضی کشاورزی و تولید و اهمیت موضوع حدنگار و نقش آن در حکمرانی مطلوب در موضوعات اقتصادی، مالی، قضایی و حقوقی، افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور و مشارکت حداکثری دانشگاه‌ها، مراجع علمی، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی متولی اراضی و املاک در جهت هم افزایی و ارتباط بین دستگاهی اقدام به برگزاری همایش ملی حدنگاری در بستر توسعه پایدار نموده که نتایج آن می‌تواند به آگاهی بخشی آحاد جامعه و نهایتا اجرای کامل و به موقع حدنگاری منجر شود.

بابایی از مزایای اجرای حدنگاری کاهش دعاوی ملکی و زمین، کاهش اطاله دادرسی، افزایش کارایی اقتصادی، مدیریت و نظارت بر بازار زمین و نقل و انتقال، مدیریت بحران، کاهش بروکراسی اداری، قضایی زمینه ساز مطالعات پایه ای و ارزیابی طرح‌های مرتبط با زمین، شناسایی نوع مالکیت و کاربری املاک و اراضی، مدیریت بهینه پهنه‌های اراضی شهری، روستایی، کشاورزی، منابع طبیعی، آمایش سرزمین، حفاظت از محیط زیست، ایجاد زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، حقوقی و ... را برشمرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: حدنگاری ابزاری برای رشد اجتماعی و اقتصادی در راستای توسعه پایدار سرزمینی بوده و باعث امنیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و قضایی در جامعه می‌شود.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست