دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 12:06:28

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات خبر داد

شناسایی و توسعه زیست بوم فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات در الکامپ
شناسایی و توسعه زیست بوم فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات در الکامپ

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات از رونمایی چند فراخوان در حوزه حمایت از توسعه فناوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگر نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سید محمد کرباسی الکامپ را یکی از نمایشگاه‌های فناورانه بزرگ در سطح ملی برشمرد و اظهار کرد: از نکات حائز اهمیت این نمایشگاه، حضور شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال با هدف عرضه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن‌ها است.

وی افزود: حضور و استقبال مخاطبان از جمله دانشجویان، پژوهشگران، فعالان حوزه استارتاپی و شرکت‌های فناور و دانش بنیان و تعامل این دو با هم در جهت روند رشد و توسعه محصولات و آشنایی مخاطبان با محصولات و فناوری‌های جدید، الکامپ را بسیار پراهمیت کرده که این مهم در بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ نقش خود را به خوبی ایفا کرد.

کرباسی با اشاره به اینکه ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با هدف ترویج سواد فناوری، حمایت خود از فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان‌، معرفی خود به عنوان دستگاه دولتی برای حمایت از بخش خصوصی و طرح‌های مشترک و برنامه‌های کاربردی در این نمایشگاه حضور داشت، افزود: ستاد در بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ با شعار همه برای اقتصاد دیجیتال، یک غرفه در سالن خلیح‌فارس و یک کانتر در پاویون دولت هوشمند سازمان فناوری اطلاعات فعالیت داشت.

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات، شناسایی زیست‌بوم، توسعه شبکه ستاد در فضای دانش‌بنیان، شکل‌گیری همکاری‌های جدید و معرفی برنامه‌های ستاد که شامل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از نخبگان، مسابقات دانشجویی، توسعه فناوری‌های نوظهور و همچنین معرفی ابزارهای حمایتی معاونت علمی و هم‌افزایی با نهادهای مرتبط ستاد، از جمله اقداماتی است که در الکامپ 1403 رقم خورد.

وی در ادامه، شناسایی شرکت‌های مرتبط با کارگروه امنیت سایبری و ارتباطات، تعامل با آنان به منظور بررسی مسائل و چالش‌های صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، همچنین ارائه راهکارهای قانونی و حمایتی را از دیگر اقدامات ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات در این نمایشگاه خواند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، در پایان اذعان کرد: پیرو این حضور، ستاد به زودی از چند فراخوان خود در حوزه حمایت از توسعه فناوری رونمایی خواهد کرد.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست