دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 11:03:30

در دانشگاه الزهرا (س) صورت گرفت

افتتاحیه یازدهمین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسمای ایران
افتتاحیه یازدهمین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسمای ایران

یازدهمین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسمای ایران به همت دانشکده فیزیک دانشگاه الزهرا (س) در مرکز همایش‌های بین المللی سالن نور، آغاز بکار کرد.

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگر نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه الزهرا (س)، دبیر علمی این کنفرانس آقای پروفسور مهران شاه منصوری و دبیر اجرایی جناب آقای دکتر حسین حکیمی پژوه از اساتید گروه فیزیک دانشگاه الزهرا (س) هستند.

محورهای اصلی که در این کنفرانس به آن پرداخته می‌شود، عبارتند از پلاسما پزشکی، پردازش سطوح، فیزیک جو، شیمی پلاسما، پلاسما در کشاورزی، گداخت هسته‌ای، مخابرات و هوافضا، کاربرد پلاسما در درمان زخم‌های دیابتی و ...

در این کنفرانس ۵ سخنرانی عمومی ارایه شد که دو سخنران از دانشگاه‌های واریک و الستر انگلستان، دکتر علی خطیبی و پروفسور ناکاریاکوف سخنرانی خود را ارائه نمودند. سه سخنرانی دیگر نیز توسط پروفسور بابک شکری، دکتر غلامرضا اطاعتی و دکتر کمال حاج شریفی ارایه شدند.

از مجموع ۱۷۵ مقاله رسیده به دبیرخانه کنفرانس، ۱۲۵ مقاله برای ارایه بصورت شفاهی (۲۸ مقاله) و پوستر (۹۷ مقاله) پذیرفته شدند. که سخنرانی‌های تخصصی بصورت موازی در پنل‌های عصر طی دو روز برگزار خواهد شد. مقالاتی که بصورت پوستر پذیرفته شده اند، در دو پنل ارائه خواهند شد.

اختتامیه‌ی کنفرانس که عصر ۱۷ تیرماه برگزار خواهد شد، یک پنل ارتباط با صنعت (سوشیال پنل) است که به بررسی چالش‌های ارتباط دانشگاه با صنعت، فرصت‌های کارآفرینی و پارساهای تقاضامحور و با حضور فعالین صنعتی، اساتید دانشگاه و دانشجویان، برگزار خواهد شد.

فیزیک پلاسما، یکی از زمینه‌های نوظهور و جدید است. پلاسما حالت چهارم ماده است که فراوانی آن در حدود ۹۹ درصد است و ما در زمین، در یک درصدی از دنیا زندگی می‌کنیم که پلاسمای طبیعی (به غیر از رعد و برق و شفق قطبی) در آن کم یافت می‌شود. بشر حدود ۹۷ سال قبل پی به وجود این حالت از ماده برد، و رفته رفته کاربردهای زیادی پیدا کرد.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست