دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 11:24:39

با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور

مرکز ملی پیشران طراحی تراشه افتتاح شد
مرکز ملی پیشران طراحی تراشه افتتاح شد

با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور و رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و رییس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، مرکز ملی پیشران طراحی تراشه افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگر نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مرکز ملی پیشران طراحی تراشه با حضور روح الله دهقانی معاون علمی رییس‌جمهور با هدف توسعه فناوری‌ها و نمونه‌های اولیه انواع تراشه‌ها با کاربردهای مختلف افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

این مرکز ذیل توافق‌نامه مشترک معاونت علمی، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت و صندوق نوآوری و شکوفایی، با هدف طراحی بدون کارخانه با هدف طراحی بومی انواع تراشه‌ها، در ساختمانی دارای سه بخش مجزا به مساحت 500متر مربع راه اندازی شده است.

هسته‌های فناور و تیم‌های مستقر در این مرکز ملی، از خدمات متنوعی همچون آموزش، آزمایشگاه تائیدیه تراشه، شبکه سازی، خدمات ساخت تراشه، تربیت نیروی انسانی، شبکه‌سازی، خدمات تست و آزمون بهره‌مند می‌شوند.

از دیگر ظرفیت‌های این مرکز ملی، می‌توان به دریافت پروژه‌های خارجی طراحی تراشه، راه اندازی، تربیت و آموزش نیروی طراح تراشه مجتمع، تراشه سنسور، متخصصان بسته بندی و مونتاژ تراشه و متخصصان توسعه نرم افزارهای کاربردی طراحی و ساخت تراشه، توسعه محصولات دانش بنیان حاصل از تولید تراشه با طراحی بومی است.

جذب ظرفیت اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه شرکت‌های بهره بردار یا علاقه مند به سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه از محل منابع بند ب ماده 11 قانون جهش تولید دانش بنیان حداقل 50 میلیارد تومان در سال و افزایش 30 درصد سالیانه در طول دوره توافق از جمله اهداف این توافق نامه است.

در مرکز ملی طراحی تراشه‌، بخشی از خدمات بین المللی ساخت نمونه تراشه، تامین منابع آزمایشگاه تائیدیه تراشه بومی از محل منابع اعتبار مالیاتی شرکت‌های بهره بردار آزمایشگاه یا افزایش سرمایه صندوق پژوهش و فناوری و نیز منابع بودجه مشخص شده در قانون بودجه سالیانه دولت در موضوع میکروالکترونیک استفاده می‌شود.

سرمایه گذاری سالانه حداقل 50 میلیارد تومان در پنج طرح فناورانه منتخب معاونت علمی، حمایت از قراردادهای خرید تراشه بومی در قالب لیزینگ قراردادها، تجاری سازی، بازار سازی و توسعه بازار محصولات این توافق نامه در بازارهای موازی و در دسترس داخلی و خارجی و تامین مالی از محل منابع بانکی یا بازار سرمایه برای تولید انبوه تراشه توسط شرکت‌های دانش بنیان از حمایت‌های پیش‌بینی شده در این مرکز ملی است.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست