دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 12:37:27

از سوی رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم

زمان فراخوان جدید جذب اعضای هیئت علمی اعلام شد
زمان فراخوان جدید جذب اعضای هیئت علمی اعلام شد

رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری زمان برگزاری فراخوان جذب اعضای هیئت علمی را نهایتا در مرداد یا شهریورماه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، روح‌الله سهرابی درباره برگزاری زمان فراخوان جذب اعضای هیئت علمی در سال ۱۴۰۳ و اینکه برگزاری این فراخوان با تأخیر مواجه شده است، گفت: فراخوان جذب اعضای هیئت علمی تأخیری نداشته، جذب اعضای هیئت علمی معمولاً هر سال در دو نوبت شهریورماه و بهمن ماه برگزار می‌شود منتهی مقدماتی دارد و اکنون نیز آماده شده و منتظر هستیم تا هماهنگی با سازمان اداری استخدامی داشته باشیم.

رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم افزود: در نهایت امیدواریم مرداد یا شهریورماه فراخوان جذب اعضای هیئت علمی برگزار شود.

سهرابی گفت: برگزاری فراخوان جذب اعضای هیئت علمی مشکلی نداشته و در این دوره ملاحظاتی برای تعیین سهمیه مطلوب برای هیئت علمی در هر کد رشته محل لحاظ شده است. در این فرایند درخواست بارگذاری اطلاعات مورد نیاز توسط دانشگاه‌ها تا اواخر خرداد ماه به طول انجامید. پس از آن بررسی اعتبار اطلاعات وارد شده و اعمال ملاحظاتی چون داشتن رشته، نسبت‌های استاد به دانشجو، نرخ بازنشستگی اساتید، برنامه راهبردی دانشگاه و آمایش آموزش عالی در دو هفته اخیر انجام گرفته است.

وی افزود: جذب اعضای هیئت علمی منطبق با آمایش آموزش عالی اعمال شده و همچنین هماهنگی بحث سهمیه‌ها با سازمان اداری استخدامی کشور را داریم که باید نهایی شود، با همه اینها امیدواریم فراخوان جذب دیرتر از سال گذشته برگزار نشود.

سهرابی تاکید کرد: از طرف مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار انجام شدنی بوده و ان‌شاالله فرایند اعلام و اجرای فراخوان با هماهنگی سایر واحدها و سازمان‌های مرتبط صورت خواهد گرفت.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست