دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ - 12:22:56

در دولت سیزدهم صورت گرفت

اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار در قانون بودجه برای حمایت از دانشمندان یک درصد برتر
اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار در قانون بودجه برای حمایت از دانشمندان یک درصد برتر

دبیر کل شورای عالی عتف گفت: برای اولین بار و در دولت سیزدهم، اعتباری تحت عنوان حمایت از یک درصد دانشمندان جهان اسلام با مبلغ یک هزار میلیارد ریال در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور برای حمایت از پژوهشگران برتر یک درصد بین المللی و یک درصد برتر ملی به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگر نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرکل شورای عالی عتف گفت: همواره یکی از مهمترین اهداف دولت سیزدهم در حوزه علم و فناوری، کسب مرجعیت علمی بوده و برنامه‌ریزی‌های دولت محترم و نیز وزارت عتف در راستای دستیابی به این مهم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اساسی‌ترین ابزار دستیابی به مرجعیت علمی، تکریم و حمایت از نیروی انسانی فعال در این حوزه می‌باشد اظهار داشت: در این راستا با هدف حمایت از نخبگان و دانشمندان برتر کشور، این موضوع در دستور کار دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت و پس از انجام کارهای کارشناسی لازم پیش نویس مربوطه تهیه و در دستور کار شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت و در بیست و نهمین جلسه شورا در تاریخ 1402/04/03 و با حضور رئیس جمهور شهید به تصویب رسید.

معاون پژوهشی وزارت علوم ادامه داد: بر اساس این مصوبه مقرر شد که سازمان برنامه و بودجه کشور سالانه مبلغ معادل سرانه 4 دانشجوی دکتری و 4 دانشجوی کارشناسی ارشد مرتبط با رشته تحصیلی پژوهشگران برتر یک درصد بین المللی و یک درصد برتر ملی بر اساس گزارش سالیانه مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهت اسلام (ISC) را از طریق مؤسسه محل اشتغال به ایشان پرداخت نماید.

صالحی گفت: در ادامه فرآیند مذکور و پس از تصویب این حکم، موضوع در دستور کار وزارت عتف و سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت و اعتبار لازم برای این مصوبه در قانون بودجه سال 1403 کل کشور پیش بینی شد.

دبیر کل شورای عالی عتف اظهار داشت: در همین راستا برای اولین بار اعتباری تحت عنوان "حمایت از یک درصد دانشمندان جهان اسلام" با مبلغ یک هزار میلیارد ریال در قانون بودجه سال 1403 کل کشور به تصویب رسید تا پس از تخصیص به وزارت عتف بر اساس شاخص‌های تعیین شده و در محل مقرر به مصرف برسد.

امتیازدهی به خبر
اشتراک گذاری
سروش ایتا لینکدین فیسبوک توییتر واتس‌اپ تلگرام گوگل پلاس
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری پژوهشگر نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
جهت دریافت کد تازه، کلیک کنید
ترجمه البرز
اینجا محل تبلیغات شماست